teisipäev, 15. september 2009

Sigurikuivatusahjuga külastuskeskus
Täna, 15. septembril 2009 aastal, ostis MTÜ Piiri Peal projekti „Töötubade loomine- Eesti vanausuliste külastuskeskuse arendamise I etapp“ raames 19. sajandi lõpul ehitatud elumaja Kolkjas, et rajada sinna külastuskeskus. Maja on kahekorruseline, kaarjate akende, kahe lešo ja keldris leiduva sigurikuivatusahjuga.

Me oleme väga tänulikud selle maja pärijatele-müüjatele, Belovide suguvõsale, kes kõigepealt olid lahkelt nõus pea-aegu aasta MTÜ jaoks seda maja hoidma (seni kuni selgus kas MTÜ projekti finantseeritakse) ning müüma selle koos sisustusega.

See maja on nagu väike muuseum, kus on alles hoitud puust rehad ja leivalabidad, metallist ahjupotid, vanad raadiod ja õmblusmasinad, käsitsi punutud kalavõrgud ja kalastusriistad, sibula- ja kalakastid, veel pilgeni täis soolatünnid ja palju teisi põnevaid asju. Külarahvas räägib, et selles majas elasid väga toredad inimesed, kohalikud mäletavad veel hästi tjotja Šurat! Samuti on selles majas keegi luuletaja elanud, kes on jätnud endast maha mitu vihikut luuletustega aastatest 1925 ja 1946. Kõik selles majas leiduvad esemed hoiame alles, et neid külastuskeskuses peale remonditöid, mis peagi algavad, eksponeerida.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar